REGENERACJA RZĘS I BRWI – JAK ZADBAĆ O NIEDOCENIANE ATUTY NASZEJ TWARZY

Gęste, długie rzęsy z idealnie dopasowanymi do konturu twarzy brwiami, to marzenie niejednej z nas. Jeśli natura nie obdarowała nas takimi efektownymi atrybutami bywa, że decydujemy się wziąć sprawy we własne ręce. Ogromnie popularny w ostatnim czasie makijaż permanentny, rozwiązał już problem rzadkich i nijakich brwi u wielu kobiet, a przedłużane rzęsy są nadal chętnie wybieranym sposobem na elektryzujące spojrzenie. Oczywiście oba sposoby mają swoje wady i zalety, o czym warto pamiętać, jeśli mamy w planie się na nie zdecydować. Co jednak robić, jeśli nie chcemy poddać się tego typu zabiegom, a często wodzimy tęsknym wzrokiem po idealnie podkreślonych brwiach i efektownych rzęsach koleżanek?

W takiej sytuacji naprzeciw wychodzi nam nie tylko rynek kosmetyczny ale i odpowiednia, codzienna pielęgnacja, która naprawdę może być skuteczna. Oczywiście, jeśli jesteś naturalną blondynką i nie posiadasz ciemnej oprawy oczu, nie przyciemnisz swoich rysów w domowym zaciszu inaczej niż za pomocą kredki do brwi i tuszu do rzęs. Jeśli jednak Twoje ciemne brwi i rzęsy, są o wiele rzadsze i krótsze niż jeszcze kilka lat temu, a nie ma to związku z żadną chorobą z którą się zmagasz, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W mało inwazyjny sposób możesz wypróbować na sobie kilka prostych zabiegów, których efekty mogą Cię zaskoczyć.

REGENERACJA RZĘS I BRWI – JAK ZADBAĆ O NIEDOCENIANE ATUTY NASZEJ TWARZY

CODZIENNA PIELĘGNACJA

Ponieważ czasem chodzi jedynie o odpowiednią regenerację, która odżywi cebulki rzęs i brwi, wzmocni strukturę włosków i będzie stymulowała je do wzrostu. W codziennej pielęgnacji nie zapominasz o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy a po myciu włosów o odpowiedniej odżywce? Z tych samych powodów dobrze jest nie zapominać również o dokładnym oczyszczeniu brwi i rzęs po całym aktywnym dniu. Jest to zwłaszcza istotne wówczas, kiedy regularnie stosujesz wodoodporne maskary do brwi i rzęs.

Z tego względu kosmetyczki często polecają te mniej trwałe kosmetyki do makijażu, by na co dzień nie obciążać dodatkowo oprawy naszych twarzy. Wodoodporne kosmetyki są dopuszczane, jednak głównie na wyjątkowe okazje – chyba żadna z nas nie lubi częstych poprawek w toalecie, kiedy chce wyglądać perfekcyjnie. Makijaż najlepiej jest zmywać delikatnymi preparatami przeznaczonymi do demakijażu oczu. Tylko w ten sposób mamy  szansę zmyć kosmetyki i nie pocierać przy tym włosków. Częste zmywanie makijażu poprzez pocieranie może mocno osłabić włoski i spowodować ich nadmierne wypadanie. Z tego samego powodu nie wolno również zapominać o demakijażu przed pójściem spać.

CODZIENNA PIELĘGNACJA

ODŻYWKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Z pewnością słyszałaś już nie raz o magicznych preparatach, które w krótkim czasie pozwolą Ci zostać szczęśliwą posiadaczką gęstych rzęs i brwi, bez skomplikowanych zabiegów kosmetycznych. Na rynku są aktualnie dostępne różne rodzaje odżywek, które nie tylko stymulują wzrost włosków, ale również poprawiają ich kondycję przez co wydają się być bardziej grubsze.

Odżywki z pędzelkiem lub szczoteczką znajdziesz zarówno w aptekach, jak i popularnych drogeriach. Efektu spektakularnych rzęs i wymarzonych brwi nie spodziewaj się jednak po tygodniu stosowania. Aby móc zobaczyć jakąkolwiek różnicę, preparaty należy stosować regularnie przez minimum cztery tygodnie a później według zaleceń producenta. Aby wspomóc działanie odżywek, warto również nie zapominać o rybach i zielonych warzywach w codziennej diecie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here