KUBECZKI MENSTRUACYJNE, CZYLI JAK BYĆ EKO NAWET PODCZAS „TYCH DNI”

Choć opatentowano go jeszcze w latach trzydziestych XX wieku, to dopiero całkiem niedawno wiele kobiet usłyszało o nim po raz pierwszy. Wykonany z silikonu jest produktem wielorazowego użytku, a użytkowanie jednego kubeczka może sięgać nawet kilkunastu lat, co w dobie szczególnej dbałości o środowisko naturalne jest argumentem nie do przebicia.

Choć zwykle przy pierwszym użytkowaniu podchodzi się do niego z rezerwą a pierwsze aplikacje nie dla każdej kobiety są komfortowe, nie da się przejść obok kubeczka menstruacyjnego obojętnie zwłaszcza wtedy, gdy szuka się bardziej łaskawej dla środowiska alternatywy dla podpasek i tamponów.

Jesteś ciekawa działania kubeczka, a może chciałabyś osobiście go wypróbować? W ostatnim czasie sporo mówi się o wadach i zaletach takiego rozwiązania, ale fakty są takie, że wiele kobiet które zaczęły go aplikować podczas menstruacji nie zamierza już wrócić do starych przyzwyczajeń. W pierwszych z brzegu recenzjach użytkowniczek można na przykład dowiedzieć się, że świetnie sprawdza się podczas treningu czy innego intensywnego wysiłku fizycznego, nie przecieka i ma się wrażenie, jakby okresu w ogóle nie było.

KUBECZKI MENSTRUACYJNE, CZYLI JAK BYĆ EKO NAWET PODCZAS „TYCH DNI”

WADY I ZALETY

Kubeczek menstruacyjny nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdej z nas i dobrze o tym pamiętać nim dopadną Cię wyrzuty sumienia związane z niemożnością bycia eko i w tej kwestii. Jeśli jesteś dziewicą, może się zdarzyć, że podczas aplikacji uszkodzisz sobie błonę dziewiczą a samo zakładanie kubeczka może być po prostu nieprzyjemne. Od Ciebie więc zależy decyzja, czy będziesz używała go mimo to czy po prostu jeszcze poczekasz na swój dzień. Również nie każda kobieta, nawet po pozytywnych próbach użytkowania zdecyduje się całkiem zastąpić nim standardowe środki higieniczne podczas menstruacji. Kubeczek menstruacyjny nie posiada typowo obiektywnych wad o których mówi się w kontekście jego użytkowania.

Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnego podejścia każdej z nas i środowiska, w którym znajdujemy się na co dzień. Jeśli więc pracujesz w miejscu, w którym nie będziesz mała gdzie na spokojnie wyjąć, opróżnić, wymyć i znów założyć kubeczek, może być Ci trudno w pierwszych dniach krwawienia. Pamiętaj, że musisz mieć dostęp do ciepłej bieżącej wody i mydła by umyć ręce przed wyjęciem kubeczka, w przeciwnym razie niebawem możesz nabawić się przykrej infekcji.

Co ważne, cena kubeczka menstruacyjna to jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Nie można tego jednak uznać za typową wadę, bowiem kilka miesięcy stosowania podpasek i tamponów również nie jest tanie. Zalet stosowania kubeczka jest sporo i to na nich warto się skupić. Jak już wspomnieliśmy wcześniej są wielorazowe, koszt jego zakupu zwraca się już po kilku miesiącach i nie generujemy nowych śmieci. W opinii producentów są bezpieczne dla kobiecego zdrowia i nie wywołują przykrych skutków ubocznych.

WADY I ZALETY

APLIKACJA KUBECZKA

Dla niektórych z nas nie do przejścia a dla innych wymagająca treningu i wprawy. To prawda, że początkowo może nastręczać sporo trudności ale jak widać pośród komentarzy użytkujących kubeczek kobiet, praktyka czyni cuda. Dlatego warto nie poddać się na starcie i próbować, by odnaleźć dla siebie odpowiedni sposób jego zakładania. Tylko wtedy masz szansę świadomie zdecydować, czy kubeczek menstruacyjny nadaje się właśnie dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here