Karmimy mózg: najlepsze produkty, które chronią i wzmacniają

przyjrzyjmy się, jak utrzymać nasz mózg młodym i zdrowym. Prosta instrukcja żywienia i poprawy jegoNie wszyscy wiedzą, że mózg i w ogóle system nerwowy, jest jednym z organów naszego ciała, to zużywa więcej kalorii. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zapewnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby utrzymać jego zdrowie, zwiększyć jego aktywność i wzmocnić pamięć. Dobrze zasilana mózg, w rzeczywistości, aktywny, czuły i zawsze młody mózg.

W następujących punktach postaramy się w ten sposób opisać, jakie składniki odżywcze są najbardziej cenne dla jego funkcjonowania i gdzie łatwo je znaleźć w różnych produktach spożywczych.Karmimy mózg: najlepsze produkty, które chronią i wzmacniają

Dieta i mózg: jaki wybór

W omawianym i rozległym tematycznie nauczaniu świecie diet istnieją szablony, które mogą chronić zdrowie naszego mózgu, utrzymując go zawsze zdrowe i funkcjonalne. Jednak szybki rzut oka na literaturę naukową zawsze prowadzi nas z powrotem do naszych korzeni, czyli do diecie śródziemnomorskiej.

Według ekspertów z branży, w rzeczywistości, dieta śródziemnomorska, dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, błonnika i węglowodanów złożonych, może pomóc:

  •  Utrzymać metabolizm mózgu aktywny;
  •  Ochrona układu nerwowego przed działaniem reaktywnych form tlenu;
  •  Zapisywanie mózgu od przedwczesnego starzenia się i wielu schorzeń neurodegeneracyjnych;
  •  Poprawę aktywności umysłowej, wzmacnianie pamięci i koncentracji uwagi, zwłaszcza u młodych i starszych ludzi, z punktu widzenia mocy obliczeniowej i pamięci.
    Wśród wielu proponowanych modeli żywieniowych, dlatego dieta Śródziemnomorska zdecydowanie czyni go niekwestionowanym kochanką.

Produkty, które doskonale nadają się do mózgu i pamięci

Postaramy się w kolejnych wierszach opisać niektóre z najcenniejszych substancji odżywczych do mózgu, definiując najważniejsze źródła pożywienia.

1. Ryby i nasiona oleiste nasiona
Znane wyraźne działanie przeciwzapalne, kwasy tłuszczowe omega-3, a zwłaszcza EPA i DHA są bardzo ważne dla zdrowia mózgu. Oprócz kontroli stanu zapalnego, odpowiedzialnego za starzenie się układu nerwowego, kwasy te okazały się kluczowe w utrzymaniu młodej struktury tkanki nerwowej.

Prawidłowe spożycie tych składników odżywczych, według niektórych badań, może nie tylko utrzymać integralność połączeń w mózgu, ale i poprawić jego reaktywność, wzmacnia pamięć i koncentrację i inne podstawowe funkcje.

Głównym źródłem żywności omega-3 są tłuste ryby, takie jak makrela, anchois, sardynki, sardynki i łosoś.

Poprzednik tych tłuszczów zamiast tego występuje w innych produktach spożywczych pochodzenia roślinnego, takich jak orzechy i suszone owoce, nasiona oleoisi i pąki.

2. Zielona herbata i kawa
A także niepowtarzalny smak, herbata i kawa są bezcenne sojusznikami dla zdrowia naszego układu nerwowego.

Pozostając w dobrym dziennym spożyciu, te napoje mogą zapewnić cenne przeciwutleniacze, takie jak  i teobromina, i inne substancje czynne, takie jak metyloksantyny, które mogą zapobiec degeneracji neuronów, ochraniać mózg od wystąpienia przewlekłych schorzeń, poprawić niektóre zdolności do postrzegania.Produkty, które doskonale nadają się do mózgu i pamięci

3. Oliwa z oliwek extra virgin
Wyjątkowe bogactwo składników aktywnych sprawia, że oliwa z oliwek extra virgin niniejszym przeciwstarzeniowo preparatem.  ,  , tokoferol (witamina e i inne składniki aktywne, które on zawiera, robią to jedzenie korzystne dla zdrowia naszego mózgu.

Stosowanie codziennie przez 3-4 łyżki, może w ten sposób przyczynić się do utrzymania tkanki nerwowej doskonałe zdrowie.

4. Ciemna czekolada
Zakłada czekolada będzie doskonałym przykładem, jak można wzbogacić dietę o smaku i jakości.

Spożycie 20 g gorzkiej czekolady, w rzeczywistości, wzbogacić dietę polifenoli, i, w szczególności, bioflawonoidy, bardzo cenne w ochronie struktur nerwowych od starzenia się i degeneracji komórek.

5. Żółte, pomarańczowe i czerwone owoce
Papryka, marchew, pomidor, rzodkiewki, jagody, Jagody, to tylko niektóre z owoców, które stanowią kluczowe elementy w ochronie tkanki nerwowej.

Liczne polifenole, zawarte w nich, wśród których resweratrol i antocyjany, a także różnych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach mogą aktywnie wchodzić w system ochrony komórek. Te same substancje, dodatkowo chroniąc mózgu naczyniowy, mogą pomóc w optymalizacji natlenienie i odżywianie układu nerwowego, przyczyniając się do poprawy koncentracji i właściwości poznawcze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here