Jak zachować serce silne i zdrowe z odpowiednimi produktami

podróż w poszukiwaniu żywności, która może chronić nasze serce. Powrót do naszych korzeni, do naszej diety: dieta śródziemnomorskaW kraju, która urodziła dietę śródziemnomorską, której zazdrości cały świat swoimi niezwykłymi  darów, niestety, choroby układu krążenia nadal stanowią najbardziej powszechne zło w naszej populacji.

Projekt w samym sercu parku Narodowego instytutu zdrowia podkreślił wysoką częstość występowania warunków, narażonych na ryzyko zapadania na sercowonaczyniowi wydarzenia w populacji Włoch, takich jak:

  • Nadciśnienie
  • Nadwaga i otyłość;
  • Fizyczna bezczynności;
  • Zaburzenia lipidowe i cukrzyca,

Te patologie są, bez wątpienia, głównych wrogów dla zdrowia naszego serca.

Zanim zatem uciekać się do leczenia lub terapii chirurgicznej, zdrowe nawyki żywieniowe są  kroku, pierwsze słowa każdej leczniczego lub profilaktycznego strategii. W tym artykule skupimy się na znaczeniu diety, wymieniając niektóre produkty ze sprawdzonego кардиозащитной działalności.

Odżywianie się w celu utrzymania zdrowego serca

Dieta z pewnością jest jednym z decydujących czynników dla podtrzymania układu sercowo-naczyniowego zdrowia. W dodatku do zmniejszenia częstości występowania takich czynników ryzyka, takich jak wysokie ciśnienie krwi, nadwagę, otyłość i patologii, dieta może stanowić prawdziwy tarcza do naszego serca.

Znowu dieta śródziemnomorska, dziedzictwo ludzkości, jest jednym z kilku trybów zasilania od sprawdzonej  działalności.Odżywianie się w celu utrzymania zdrowego serca

Zalety diety śródziemnomorskiej serca

Wysoka zawartość białka roślinnego, bardzo niska dostępność diety cholesterolu, niska zawartość sodu i nasyconych kwasów tłuszczowych, bogactwo składników odżywczych i przeciwutleniaczy, stałą obecność pełnego ziarna i włókna, z pewnością stanowią filary nośne prewencyjnego i leczniczego aktywność diety śródziemnomorskiej.

I w idealnym stylu śródziemnomorskim, regularna aktywność fizyczna, codzienny ruch, okresowe oddziaływanie słońca dopełniają pakiet  środków. Dzielić z terytorium, od naszych korzeni, naszych produktów, prostoty i oszczędności naszych tradycji kulinarnych, bez wątpienia będzie stanowić obowiązkowy akt, a także smaczne i równomiernie.

Produkty, które dobrze radzą sobie z sercem: wspaniałe siódemki

Nie jest zbyt daleko od naszych korzeni, ale ponownie otwierając i doceniając to, co oferuje nasz teren, nie będzie łatwo znaleźć wiele wspaniałych ochronnych sercowonaczyniowych produktów.

1. Błękitna ryby, takie jak makrela, sardynki i sardele
Bogactwo wielonienasyconych kwasów kwasach serii omega 3 sprawia, że produkty te są prawdziwym lekarstwem. Udokumentowane działanie przeciwzapalne będzie miało kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka ostrych zdarzeń sercowo-naczyniowych i chorób zwyrodnieniowych.

2. Oliwa z oliwek extra virgin
Ostrze diety śródziemnomorskiej, zapewnia obciążenie przeciwutleniaczy, wśród których  ,  i tokoferol,  jakiegokolwiek innego pożywienia. Wyjątkowe bogactwo tych składników aktywnych sprawia, że oliwa z oliwek extra virgin prawdziwym bastionem walki z chorobami sercowo-naczyniowymi.Produkty, które dobrze radzą sobie z sercem: wspaniałe siódemki

3. Orzechy, takie jak migdały, orzechy włoskie i laskowe
Szczególnie ceniona ze względu na obecność cennych minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, orzechy ukrywa również inne  , wyposażone w  aktywności. Dzienne spożycie w małych dawkach może poważnie przyczynić się do utrzymania zdrowego serca.

4. Ciemna czekolada
Bioflawonoidy kakao dziś uznawane na całym świecie i wiodącymi branżowymi ekspertami jako elementów wyposażonych w antyoksydacyjnej i mają działanie przeciwzapalne. Wzbogacenie naszej diety odpowiednią ilość tej żywności (około 40 gramów bardzo ciemnej czekolady dziennie) przyniesie korzyści zarówno nieba, jak i serca.

5. Całe ziarna i rośliny strączkowe
Bogactwo błonnika i niski indeks glikemiczny sprawiają, że produkty te są cenną pomocą zarówno energii, jak i funkcjonalnego dla naszego organizmu. Regularne spożywanie tych produktów, jako alternatywy mękę i хлебобулочным wyrobów pomoże znacznie obniżyć obecności kofaktorów ryzyka, takich jak nadwaga, otyłość i cukrzyca.

6. Owoce i warzywa
Włókna, witamin, minerałów, wśród których potas, stanowią broń, przez które te produkty codziennie zmagają się z chorobami sercowonaczyniowymi. Codzienne spożywanie co najmniej 2 porcje owoców, 2 porcje warzyw doprowadzi do tego, że „jedno jabłko dziennie trzyma lekarza”.

7. Woda
Ważne jest, aby odpychać toksyny z naszego organizmu, providing chór wykorzystanie składników odżywczych, transportować różne składniki odżywcze i liczne inne funkcje, nie można sobie wyobrazić zdrowe serce bez odpowiedniej ilości wody.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here