JAK DBAĆ O BIUST? KILKA PODSTAWOWYCH ZASAD

Lubisz od czasu do czasu wyeksponować swój biust dekoltem, ale z upływem lat zauważyłaś, że Twój biust nie jest już taki jak kiedyś? A może planujesz zajść w ciąże i obawiasz się, że uda Ci się utrzymać biustu w dobrej kondycji? Biust to bardzo wrażliwa część ciała i nie zawsze mamy wpływ na to, jak wygląda. Zwłaszcza trudny okres ciąży, czyli szybki wzrost piersi i powrót do standardowych rozmiarów, może przyczynić się do utraty jędrności i ich zwiotczenia. Jak więc o nie zadbać, by upływający czas i ciąża obeszły się z nimi łaskawie?

JAK DBAĆ O BIUST? KILKA PODSTAWOWYCH ZASAD

CODZIENNA PIELĘGNACJA

Aby cieszyć się ładnym biustem trzeba o niego dbać. Nie od czasu do czasu, nie okazjonalnie kiedy sobie o tym przypomnimy, ale regularnie. Podstawowa pielęgnacja biustu to proste czynności, które można wykonać w domowym zaciszu przy okazji, np.: podczas kąpieli. Masz nawyk masowania całego ciała podczas prysznica? Nie omijaj okolic piersi bo jest to zupełnie nieuzasadnione. Regularny masaż piersi poprawia ukrwienie skóry i sprawia, że piersi są zdecydowanie jędrniejsze.

Pośród polecanych sposobów na efektywny masaż piersi można wyróżnić ten z naprzemiennym wykorzystaniem chłodnego i  ciepłego natrysku, czy z wykorzystaniem kolistych ruchów za pomocą rąk czy delikatnej rękawicy do masażu. Podczas wykonywania peelingu całego ciała nie zapomnij również o piersiach. Pamiętaj o delikatnych szorowaniu naskórka, który w tych okolicach jest bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia. Regularny peeling sprawi, że piersi staną się zarówno gładkie, jak i jędrniejsze. Po oczyszczeniu i masażu warto wmasować w skórę wybrany preparat nawilżający, który zadba o ich ogólny wygląd. Na co dzień nie zapomnij również o odpowiednio dobranym biustonoszu. W celu zakupu takiego modelu warto wybrać się do sklepu, w którym pracuje certyfikowana braffiterka.

Być może do tej pory tego typu profesjonalna porada mogła wydawać Ci się niepotrzebna, ale ogólnodostępne rozmiary biustonoszy naprawdę nie pasują na każdą z nas. Braffiterka sprawdzi dokładnie Twoje wymiary i da Ci do przymiarki minimum kilka modeli by sprawdzić, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Początkowo może zdziwić Cię niespotykana rozmiarówka poszczególnych biustonoszy i ich wyższa cena, ale szybko powinnaś się przekonać, jaka jest różnica pomiędzy tak dobranym biustonoszem a tym zakupionym w popularnej sieciówce. Dodatkowo, w swojej codziennej diecie nie unikaj świeżych warzyw, orzechów i produktów pełnoziarnistych. Tak urozmaicone menu również ma ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji będą nasze piersi.

CODZIENNA PIELĘGNACJA

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Pełen pytań okres ciąży, trudny czas połogu i wymagające karmienie piersią, to prawdziwe wyzwanie z którym musi zmierzyć się kobieta, która zdecyduje się urodzić dziecko. Jednak wbrew obiegowej opinii to nie karmienie piersią (nawet to długie) ma największy wpływ na kondycje kobiecych piersi po tym okresie, a ciąża.

Dodatkowe kilogramy, szybki wzrost piersi, burza hormonalna to prosta droga nie tylko do rozstępów, ale i zwiotczenia skóry którą możemy zauważyć już po powrocie do formy. Dlatego też warto dbać o piersi jeszcze wtedy, kiedy jesteśmy na etapie planowania ewentualnej ciąży. Regularne masaże i nawilżanie, ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta mogą zdziałać prawdziwe cuda. W tym okresie nie należy również bagatelizować odpowiednio dopasowanego biustonosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here