CZY POTRAFISZ SIĘ ZREGENEROWAĆ? SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZROBIĆ WIĘCEJ DLA SWOJEGO ZDROWIA

Codzienne życie w pośpiechu sprawia, że nie masz ochoty na wstawanie z łóżka a wolny dzień  najchętniej spędziłbyś nie ściągając piżamy? A może męczą Cię ostatnio częste bóle głowy i zaparcia, których nie możesz wyregulować nawet odpowiednią dietą? Zniechęcenie, przytłaczające myśli, złe samopoczucie czy problemy z wypróżnianiem to ważny sygnał, że organizm potrzebuje zmiany. Nawet jeśli starasz się dbać o zdrowie, zdrowo odżywiać i regularnie ćwiczyć, możesz nie uniknąć przemęczenia jeśli nie pozwalasz sobie na odpoczynek lub efektywną regenerację po tygodniu pracy.

Dlatego też w przypadku nieuzasadnionego chorobą lub infekcją złego samopoczucia, warto przyjrzeć się swojej codziennej rutynie i zastanowić, czy przypadkiem zbyt wiele od siebie nie wymagasz. To prawda, że czasem trudno jest się zatrzymać bo przecież jeszcze tyle spraw do załatwienia, a obiad i zakupy same się nie zrobią. Jednak jeśli nietypowe objawy zaczynają przeszkadzać a organizm niestrudzenie domaga się uwagi raczej nie masz wyjścia.

CZY POTRAFISZ SIĘ ZREGENEROWAĆ? SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZROBIĆ WIĘCEJ DLA SWOJEGO ZDROWIA

ODPOCZYNEK I SEN

Na wstępie dobrze jest się przez chwilę zastanowić i odpowiedzieć na pytanie: czy potrafię odpoczywać? Jest to dość istotne a odpowiedź może stać się początkiem zmian, których do tej pory nawet nie brałaś pod uwagę. Nawet jeśli byłaś w tym roku na urlopie poza domem i miałaś czas na drzemkę w ciągu dnia czy spokojne plażowanie, niekoniecznie wypoczęłaś. Być może będzie to dla Ciebie zaskoczenie, ale wielu użytkowników smartfonów nie potrafi wylogować się ze świata wirtualnego.

W efekcie spędza wakacje z telefonem w ręce myśląc, że odpoczywa, bo właśnie wyleguje się nam basenem z kolorowym drinkiem w dłoni. Tymczasem prawda jest taka, że jeśli nie wyłączysz swojej głowy od natłoku napływających informacji (nawet tych najbardziej prozaicznych) i nie oderwiesz wzroku od ekranu, Twój mózg nie ma szans na prawdziwy wypoczynek. Specjaliści podkreślają również, że korzystanie z elektroniki tuż przed snem również może mieć wpływ na to, czy podczas snu uda nam się zregenerować i czy obudzimy się wypoczęci. Co warto zrobić w takiej sytuacji? Uświadomić skalę problemu i zacząć żyć bez ciągłego zerkania w komórkę. Uzależnienie od mediów społecznościowych to na chwilę obecną poważne zagrożenie, dlatego nie wolno go bagatelizować zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

ODPOCZYNEK I SEN

REGENERACJA OD WEWNĄTRZ

Odpowiednia długość snu, minimum osiem godzin, ma naprawdę znaczenie w kontekście regeneracji po całym dniu i odpoczynku. Tak samo ważna jest odpowiednia dieta i nawodnienie. Stosujesz kremy nawilżające by Twoja skóra była gładka i odżywiona? Dokładnie tak samo powinno się dbać się o siebie od wewnątrz, czyli spożywać produkty, które nie tylko zaspokoją głód i pragnienie, ale również odżywią i nawodnią organizm. Nie pomogą Ci w tym tłuste, słodkie czy przetworzone jedzenie, gazowane i słodkie napoje, czy używki.

Warto pamiętać o tym aby na talerzu pojawiały się świeże warzywa, produkty z pełnego ziarna i chude mięso, a w kubkach woda, ziołowe herbaty czy domowe kompoty owocowe. Czasem, choć nie zawsze, przydaje się dodatkowa suplementacja, która pomoże zniwelować ewentualne niedobory pośród dostarczanych z pożywieniem witamin i minerałów. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretny preparat, koniecznie skonsultuj swój wybór ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here