Co sprawia, że dietę śródziemnomorską taka przydatna?: rozkład

Co sprawia, że dietę śródziemnomorską taka przydatna?: rozkładJesteś tym, co jesz-to zdanie, które wszyscy słyszeli z dzieciństwa. Ale czy to prawda?

W pewnym sensie, tak. Nasze ciała-to skomplikowane maszyny, zbudowane ze składników—białek, tłuszczów i węglowodanów, które jemy. Każdy posiłek jest rozpad na cząsteczkowych składniki, które są następnie używane do uzupełniania naszej działalności, utrzymania i przywracania naszego ciała, albo—jeśli nie są używane raz—są umieszczane w repozytorium w postaci tłuszczu (nasze ciała, wydaje się, robią ten krok jest szczególnie dobrze…*westchnienie.)* Więc podwójny burger z serem, sałatka z kapusty naprawdę stał się częścią ciebie.

Jeśli twoje nawyki żywieniowe, zawiera дожевывая różnorodność warzyw, chudego białka, owoców i zboża, to prawdopodobnie masz wszystko, czego potrzeba, że twój organizm potrzebuje, aby pozostać w dobrym stanie. Jeśli, z drugiej strony, dieta несбалансирована (jesz zbyt dużo jednego rodzaju żywności, pomijając inne ważne witaminy i składniki odżywcze) lub jeśli spożywać nadmierne jedzenie (w szczególności, zapalne lub szkodliwe produkty, takie jak cukier, tłuszcze trans i alkohol), to twoje ciało może nie być chude, średniej samochód swoich marzeń.

Aby uniknąć niepotrzebnych błędów http://topdj.pl/beezmax/ systemu, możesz rozważyć aktualizację diety.

Z tak wielu dziwacznych diet i sprzecznych wskazówek, pomysł na dietetyczny ponownym uruchomieniu może być przytłaczające. Nawet słowo „dieta”kojarzy się z niedostatku i bez smaku żywności, która pozostawia uczucie głodu.

Więc, co można zrobić, aby poprawić jakość żywności, nie uderzając w typową dietetyczną depresję i zakończenia?

Wprowadź dietę śródziemnomorską

Jeśli chodzi o poprawę swojego zdrowia, talii i szanse na nieśmiertelność (no, zwiększając szanse na bardziej długie i zdrowe życie), dieta Śródziemnomorska, z pewnością bierze ciasto, oliwa z oliwek, olej tort, który jest.

Chociaż my nie zakładamy, że diety są w „jeden rozmiar dla wszystkich” – indywidualne czynniki, takie jak wiek, płeć, poziom aktywności i cele (na przykład, jeśli chcesz budować mięśnie i schudnąć?) odgrywać rolę w kształtowaniu Swoich potrzeb żywieniowych—dieta Śródziemnomorska, która podkreśla zbilansowane posiłki, składające się z pełnych produktów i zdrowych tłuszczów, wyróżnia się spośród innych diet i „szybko schudnąć” schematu.

Rzeczywiście, nauka obsługuje komunikację między śródziemnomorską dietą i dobrym zdrowiem. Badania wskazują na pozytywny związek między śródziemnomorskiej diety i poprawy układu sercowo-naczyniowego zdrowia zarówno u młodych, jak i u osób starszych. To logicznie wynika z tego, że ludzie, którzy stosują się do tej diety, zazwyczaj mają niższe wskaźniki otyłości, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, zespołu metabolicznego i chorób sercowo-naczyniowe (2,3). Dodatkowy bonus-dieta Śródziemnomorska może również zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów, choroby Alzheimera, a nawet choroby Parkinsona.

kuchnia śródziemnomorska

Więc co to jest dieta Śródziemnomorska? Jeśli twoja pierwsza myśl idzie bezpośrednio do jedzenia pizzy bardzo wielkim miłośnikiem mięsa, to masz wiele, aby dowiedzieć się paisano.kuchnia śródziemnomorska

Zacznijmy od tego, że istnieje nie tylko „jedna” dieta Śródziemnomorska. Szesnaście krajów graniczą z morzem śródziemnym, co sprawia, że zróżnicowane kulinarnym regionu. Po drugie (to oczywiste) nie cała śródziemnomorska jedzenie jest dobre dla zdrowia. Baklava-jak by to było pyszne-niestety, nie jest zdrowo. Jak i restauracji porcje białego makaronu w sosie Alfredo.

Chociaż konkretne dania różnią się w krajach, Tradycyjna kuchnia śródziemnomorska łączy w sobie kilka podstawowych cech. Od Hiszpanii do Libanu, to tradycja kulinarna, która świętuje zużycie minimalnie przetworzonych produktów, chudego białka, orzechów, kolorowych warzyw i całych owoców, a także zdrowych (mono nienasyconych) tłuszczów, a mianowicie oliwy z oliwek.

Wszyscy wiedzą, że dieta jest ciężko. Diety zazwyczaj ograniczają spożycie żywności i mówią ludziom, że nie istnieje. Myśl o tym, co mówią ci, co nie istnieje, może przekształcić nawet najbardziej благонамеренного Dietera w głodnego dziecka-jak dziecko, które będziesz chciał jeszcze więcej.

Dieta śródziemnomorska). Właściwie, to nie powinno być traktowane jak dieta, a raczej nowe podejście do jedzenia. Zamiast skupiać się na ograniczać jedzenie uwagę przy użyciu zdrowych składników ubić w górę szeroki asortyment amazingly pyszne talerzy—limitowanych tylko swoimi creativity. Dieta śródziemnomorska wypełnia się i pęka z całej atrakcją i smaku, które można oczekiwać od tego regionu. Najlepiej to nawet zachęca kieliszek czerwonego wina.

Oto danie na diecie śródziemnomorskiej.

świeże ryby

Białko jest niezbędne do utrzymania zbilansowanej diety i dobrego tonu mięśni. On również sycące, a to oznacza, że świeże ryby w diecie śródziemnomorskiej, jeśli masz wystarczającą ilość białka, będziesz rzadziej przejadać się lub spożywać nadmiaru węglowodanów i cukru w ciągu dnia.

Jednak nie wszystkie źródła białka są równe. Przetworzone mięso, takie jak różowe mięso na śniadanie lub hot-dogi, które zawierają azotany i mają wysoką zawartość sodu, były związane ze zwiększonym Rickiem dla choroby sercowo-naczyniowego. Czerwone mięso zawiera nasycony tłuszcz, i dlatego należy go jeść umiarkowanie (zalecany rozmiar porcji-4 uncji, ograniczone wieloma разами w miesiącu).

Zgodnie ze śródziemnomorską dietą, to mięso przełącza się na szybkich białka-cechy ryb. Ryby, uncja za унцией, zawiera mniej kalorii i jest doskonałym źródłem białka. Wiele zmieniają pełne zdrowych sal zbyt. Łosoś, длинноперый tuńczyk, makrela i sardynki, które zwykle jedzą w basenie morza Śródziemnego, zawierają kwasów tłuszczowych omega-3, korzystnie wpływa na zdrowie serca i zmniejszają stan zapalny.

Veg-A-Mighty

Michael Поллан, być może powiedział to najlepiej, kiedy on powiedział: „jedz, nie za dużo, głównie rośliny.”Veg-A-Mighty

Badania wskazują na pozytywny związek między spożyciem warzyw i długowieczności. Jest powód, dla którego twoja mama chciała, żebyś jadła warzywa—są one przydatne dla ciebie.Obfitość warzyw w diecie śródziemnomorskiej

Warzywa są obfici w tradycyjnych śródziemnomorskich dietach. Oni низкокалорийны i bogate w przydatne w przeciwutleniacze, flawonoidy i witaminy. One również są pakowane z wypełnienie włóknem, które nie tylko задавливает pragnienia, ale również utrzymuje rzeczy biegać równo.

Nie lubisz, jak warzywa na smak? Śródziemnomorskie dania użyj czosnek, zioła, pieprz i oliwę z oliwek, aby włączyć smak każdej potrawy!

Trochę orzechowy

Wiele osób wstrzymuje się od spożywania orzechów z powodu ich wysokiej zawartości tłuszczu. Nakrętki, jednak wysokie w nieprzepojeni Salah i potent противостарителе, orzechy włoskie witaminy E. są źródłem particularity dobrym zdrowych tłuści kwasy omega-3.Śródziemnomorska sałatka z orzechami

Umiarkowane spożycie orzechów wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego i w ten sposób jest dobrym dodatkiem do diety. Klucz powinien jeść tylko garść lub tak w dzień, w miarę jak są one dużo jak są gęste. Spróbuj posypać je z jogurtem lub sałatką, aby dodać wspaniały chrzęst do jedzenia.

Oliwa Z Oliwek Na Zawsze

Ameryka ma wielkie Североевропейское dziedzictwo i nasza dieta, w którym wykorzystuje się olej, wynika z tego faktu. Wiele osób zastępuje olej do margaryny, który jest zły pomysł ponieważ on jest wysoki w Salah przejść, robiąc im przysłowiowego wilka w ubraniu owiec. Oba są używane w obfitości w USA do gotowania i jako spreadu. Po prostu wymieniać te OUT dla oliwy z oliwek jedna droga poprawić swoje zdrowie.Oliwa z oliwek w diecie śródziemnomorskiej

Klucz nie całkowicie wyeliminować tłuszcz z diety, ale spożywać je w umiarkowanych ilościach i używać zdrowe alternatywy. Oliwa z oliwek, która jest мононенасыщенным tłuszczem, jest doskonałym przykładem zdrowego tłuszczu.

Oliwa z oliwek jest podstawą kuchni śródziemnomorskiej i ważnym elementem tego, dlaczego dieta Śródziemnomorska daje tak wiele korzyści dla zdrowia. Nowy badanie zauważa, że oliwa z oliwek może zmniejszyć ryzyko chorób serca, przynajmniej częściowo, ponieważ ono pomaga utrzymać zdrowy przepływ krwi i oczyszcza arterie od śmieci. To sprawia, że jest to ulepszać działać ХДЛ (Popularnie znany jako „dobry cholesterol”). Uczestnicy badania, którzy spożywali dietę śródziemnomorską, uzupełnioną 4 łyżkami oliwy z oliwek dziennie, wykazały najlepsze badania krwi i funkcję HDL przez rok w porównaniu z innymi dietami z niską zawartością tłuszczu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here